Як вибрати якісні дверні завіси

Категорія завіси

Дверні завіси чи петлі – важливий елемент дверної конструкції, який викоує функцію кріплення дверного полотна до дверної коробки.

Вибір

До вибору завісів слід віднестись відповідально, так як невдало підібрані завіси не тільки зіпсують зовнішній вигляд вхідних, внутрішніх дверей, але і створять проблеми із щільністю прилягання дверного полотна чи перекоси та просідання дверей.

Однозначно сказати які завіси краще вибрати досить складно. У цьому питанні слід спиратися на особливості безпосередньо самої дверної конструкції, її призначення, ваги полотна, та матеріалів.

Різновиди

Дверні завіси існують різних розмірів, видів і матеріалів. Всі ці характеристики впливають на показники міцності та якості дверної конструкції.

Залежно від призначення завіси розрізняють:

– для вхідних дверей – міцні і масивні виготовлені із міцних матеріалів, щоб витримувати важке дверне полотно;

 – для міжкімнатних дверей – елементи виготовлені із сталі, латуні чи сплавів в деяких випадках декоровані різноманітними елементами;

 – для профільних дверей – використовуються в алюмінієвих та метало-пластикових  дверях;

Завіси для дверей можуть виготовлятись із сплавів сталі та цинку, сталі чи латуні.

Конструктивно завіси поділяються на роз’ємні та нероз’ємні.

 • Роз’ємні  використовується переважно в міжкімнатних дверях, оскільки особливість конструкції дозволяє зняти дверне полотно без їх розкручування. Вони мають праву та ліву сторонність
 • Нероз’ємні є універсальними і підійдуть для більшості дверей. Вони є надійними та довговічними і забезпечують певний захист захист від незаконного проникнення, щоб зняти двері необхідно демонтувати завіси. Мають підвищену стійкість до провисання та довговічніші в експлуатації. Сторонність – універсальна.

Завіси поділяються також за стороною відкривання:

 • правосторонні,
 • лівосторонні,
 • універсальні – які не залежать від конкретної сторони, що значно спрощує процес встановлення.

Сторонність відкривання

Щоб визначити сторонність ваших дверей для правильного підбору завісів, необхідно виконати наступні дії:

 – стати до дверей щоб вони відкривалися на Вас. Якщо завіси праворуч і двері відкриваються в ліву сторону то Вам потрібні правосторонні завіси; якщо завіси розміщені ліворуч від Вас, і двері відкриваються праворуч, то у вас встановлені лівосторонні завіси

 схема визначення сторони завісів

За типом монтажу завіси поділяються:

 • накладні (метелики) –  характеризуються простотою монтажу (без зарізки) і не потребують пдіготовки дверного полотна та спеціальних вмінь. Використовуються як правило в міжкімнатних дверях.
Завіси-метелики на дверях
 • врізні – завіси карткового типу і конструктивно схожі з накладними-метеликами, однак монтаж даного виду здійснюється за допомогою зарізки в коробку та дверне полотно з четвертю. Використовується в міжкімнатних та у вхідних дверях.На сьогоднішній день їм на заміну прийшли вкручувані.
Врізні завіси латунні
 • кутові – також використовуються в дверях з четвертю. Монтуються вони як і накладні методом зарізання в дверне полотно і раму та фіксуються за допомогою шурупів;
Кутові латунні завіси
 • вкручувані – конструкція даних завісів складається з циліндричних стержнів з отворами для кріплення на дверях та дверному коробі за допомогою спеціальних гвинтів, які йдуть в комплекті. Сторонність завісів універсальна.                     
Вкручувані латунні завіси

Для того щоб не зіпсувати зовнішній вигляд дверей використовують спеціальні  декоративні накладки.

декоративні накладки ковпачки на завіси

Даний вид завісів не рекомендується використовувати в дверях, зроблених з м’яких сортів деревини, пластику, так як вони здатні порушити внутрішню структуру полотна та спровокувати появу тріщин, перекосів і деформацій та просідань.

 • двосторонні (ковбойські)- дозволяють відкривати двері як назовні так і всередину. Ковбойські завіси переважно встановлюються в нежитлових, технічних приміщеннях, офісах та місцях загального користування;
Двосторонній ковбойський завіс
 • приховані – їхня конструкція радикально відрізняється від карткових варіантів своєю невидимістю та важкодоступністю і якщо повністю зачинити двері, приховані завіси Ви зовсім не побачите. В плані безпеки приховані завіси мають свої переваги. Їхня конструкція виключає імовірність зрізання завісів з метою взламування. Їх найчастіше застосовують у вхідних та міжкімнатних дверях. Даний вид завісів має універсальну сторонність відкривання;
Прихований завіс на дверях

Рекомендації

При виборі кількості завісів для дверей варто враховувати максимальне навантаження на завіс вказане виробником та габаритні розміри дверей. При неправильному розрахунку чи монтажі термін служби дверей та фурнітури може суттєво зменшуватись.

Важливу роль при розрахунку відіграють вага та габарити дверного полотна – виходячи з даних характеристик і визначається кількість завісів.

Головне правило при виборі – на фурнітурі не варто економити. Варто краще один раз придбати якісну фурнітуру, яка прослужить не один рік, ніж регулярно замінювати завіси та паралельно пошкоджувати дверне полотно, витрачаючи свій час.  Правильно підібрані елементи фурнітури  не видають сторонніх шумів, та не створюють зайвого тертя.

Свою безпеку та комфорт Вашого дому варто довірити перевіреним виробникам, продукція яких забезпечить гарантію якості та довговічність експлуатації.

Кваліфіковані фахівці компанії ЦеКо завжди готові допомогти підшукати необхідний Вам товар, правильно підібрати комплектуючі та надати необхідну Вам інформацію.

Рекомендуємо Вам також ознайомитись із асортиментом завісів на сайті нашої компанії.