Як вибрати якісний дверний замок

двері gerda sx

До вибору замка необхідно поставитися дуже відповідально, оскільки даний елемент є запорукою безпеки Вас та ваших близьких та захищає ваше майно від незаконних посягань.

Представлений на сайті асортимент дверних замків дуже широкий – це і сучасні нові замкові системи провідних європейських брендів, і порівняно недорогі, але не менш надійні моделі.

Вибираючи замок, перш за все слід брати до уваги фізичну «стійкість» циліндра до спроб чистого взламування: вони не залишають слідів на замку, і він продовжує працювати належним чином. Також ідеться про атаки з використанням дриля або будь-чого, щоб зламати або видалити циліндр. Що довше механічний замок може затримати спроби проникнення, та змусити потенційних зловмисників використовувати складні інструменти або здіймати галас, то безпечнішим він є. Щойно ступінь “фізичного” опору циліндра встановлено, настає час визначити, чи легко сторонній особі зробити копію вашого ключа. Правда полягає в тому, що багато ключів легко скопіювати, і тільки декілька надають справжній захист від дублювання.

Перейдемо до розбору типів кріплення, щоб зрозуміти, як вибрати дверний замок:

 • Врізний – найпопулярніший тип механізмів, який передбачає врізку в дверне полотно.
 • Накладний – найчастіше використовується як допоміжний в парі з врізним типом замка.
 • Навісний – даний тип кріплення може бути повністю або частково відокремленим від дверного полотна.

При виборі якісного замка, як правило, керуються такими критеріями:

  1. Секретність замка – це кількість можливих повторюваних комбінацій замикаючого пристрою, кожна з яких відповідає тільки певному ключеві або коду. У сувальдних замках секретність забезпечується кількістю кодових пластин – сувальд, а в циліндрових – кількістю кодових штифтів, пластин, кульок, дисків.
  2. Надійність замка включає в себе безвідмовність і міцність.
  3. Безвідмовність – здатність замка працювати протягом певної кількості циклів його використання.
  4. Міцність– здатність замка протистояти силовим методам впливу на двері. Вона залежить від міцності засува, що замикає двері, корпусу замка і запірної планки.
  5. Стійкість до злому, тобто неможливість відкриття замка підбиранням ключів, за допомогою відмичок чи слюсарних інструментів

Отже, бувають такі класи безпеки замків:

Перший клас (низькі охоронні властивості). Замки першого класу теоретично можна зламати за п’ять хвилин. Такі замки краще використовувати у підсобних приміщеннях, або для міжкімнатних дверей.

Другий клас (Standard security, добрі охоронні властивості). Ці замки можна застосовувати для замикання вхідних дверей у звичайних квартирах, якщо всередині нема цінностей. Для розкриття замків цього класу необхідно від 10 до 20 хвилин.

Третій клас (High security, підвищені охоронні властивості). Ці замки можна встановлювати для надійного захисту квартири, всередині якої зберігають цінності, а також для замикання дверей приміщень, які приймаються на охорону. Для взламування такого замка треба не менше 15 хвилин.

Четвертий клас (Extra high security, високі охоронні властивості). Четвертий клас замків вирізняється підвищеною секретністю і призначений для установки у вхідні металеві двері. Час, необхідний на взламування такого замка, становить понад 30 хвилин. Найчастіше такі дверні замки використовують для вхідних дверей в оселі, де зберігають цінності великої вартості.

Виділяють замки також за типом механізму: циліндрові, сувальдні та електронні. Перші два найчастіше використовують для дому, третій же популярний у громадських приміщеннях.

Сувальдні замки являють собою набір пластин, котрі вишиковуються під дією борідок «рідного» ключа. Насічки на ключах вказують на кількість сувальд-пластин у замку. Що їх більше, то надійнішим є замок. Сувальдні замки не піддаються грубій силі та витримують прямий вплив на двері. При виборі сувальдного замка потрібно звертати увагу на замкову щілину і ключ: у ключа, який зроблено якісно, всі грані борідок добре відшліфовані, куточки прямі, а вхід у замкову шпарину – вузький. Сувальдні замки відразу продають у комплекті із ключами. Тому в випадку силового впливу, потрібно буде замінювати весь замок. Лишень деякі марки випускають замки, які перекодовуються.

Циліндрові замки- працюють за принципом вишиковування на одному рівні невеличких стержнів – пінів. Секретність такого замка залежить від кількості пінів, точності їхнього виготовлення та стійкості їх до взламування. Циліндр (або личинка, серцевина) – найслабше місце замка, котре можна вибити або висвердлити. Циліндрові замки варто обов’язково захищати броненакладками чи спеціальною захисною фурнітурою. Основною перевагою циліндрових замків, можна вважати легкість установки і простоту заміни при втраті ключа, варто лише змінити або перекодувати циліндр, при цьому не ламати дверей або замка. Циліндрові замки надійніші. Їх важче відкрити і їх завжди можна змінювати. Так само у авторизованих сервісних центрах такі ключі можна перекодовувати. Це дозволяє в разі потреби замінювати лише ключі, а не цілу систему, а це суттєва економія. Дублікат ключа роблять лише при наявності пластикової картки, яка йде у комплекті з серцевиною. Це є гарантією того, що ви є власником цієї замкової системи. Тому, що ключ може взяти будь-хто, зробити дублікат і без проблем проникнути в оселю.

Електронні замки поділяються на електромеханічні та електромагнітні. Особливий тип електрозамків – замки-невидимки. Їх не видно із зовнішнього боку, вся система всередині. Для відкриття такого замка треба лише набрати певну комбінацію на кодовій панелі або скористатися спеціальним ключем-брелоком. До переваг електронних замків відносять легкість перекодування та високу секретність. Проте електромагнітні замки найчастіше використовують в офісах чи інших установах. В приватному ж будинку такий замок навряд чи буде актуальним.

Якісний замок дешевим не буває

Про якість замка свідчить вартість замка та авторитет фірми-виробника. Він не може коштувати дешево, лише хороша серцевина вартує не менше 400 гривень. Те ж, що у крамницях та на ринках продають до 100 гривень, взагалі не варто ставити на двері. Ні безпеки, ні якості в них немає. Через це такий замок може відімкнути будь-хто, – каже спеціаліст. – Так само важливо звертати увагу на те, з чого зроблено замок, на якість та точність складання і виробництва.

Звісно ж, все, що людина придумала – все людина і може відкрити, але що дорожчий цей циліндр і чим вищий його клас безпеки, том більше часу потрібно затратити, мати спецінструмент і відповідні навички та вміння. Такий замок може відлякати злочинця.

Для надійного замикання дверей встановлюйте два замки різних систем, наприклад, один сувальдного, інший циліндрового типу. При використанні замка з циліндровим механізмом обов’язково захищайте циліндри спеціальними броненакладками, які запобігають сандальним атакам на циліндр. Для цього використовують спеціальну захисну фурнітуру для вхідних дверей.

Та замок – це ще не все. Захист повинен бути комплексним. Потрібно встановити якісні двері, якщо це перший чи останній поверх, не завадять також розсувні захисні решітки.